Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Tostë me çokollatë dhe mjedër

IMG_9815

Mirmëngjes mikesha  sot një ide shumë interesante për mëngjesin tuaj. Ndaj nëse ju ndodhen përbërësit në shtëpi përgatiteni dhe shijojeni me kafen tuaj të mëngjesit për tja nisur ditës plot shije.

 

Perberesit 0

 

 

disa feta bukë integrale

çokollatë e zezë ose me qumësht e cilësis së mirë

mjedra

Pergatitja

 

 

Në një fetë buke integrale vendosni copëzat e  çokollatës të copëtuar imët dhe mjedrat. Lini anët pak boshë sepse  gjatë thekjes  çokollata do shkrijë e mos ju dali anash. Vendosni sipër një tjetër fetë buke dhe thekeni për nja 2 minuta në theksen e nxehur më parë

Shijojeni të grohtë.

 

IMG_9814

Mëngjes të mbarë 🙂