Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Tartë me perime

IMG_2817

 

Një tartë e shpejtë me perimet verore video receta  e rradhës.

Perbersit per 6 persona

 

 

200 gr. domate të vogla

100 gr. djathë pice

1 petë sfoljatë

2 kungulleshka

1 hudhër e njomë

disa gjethe borziloku

1 e verdhë veze

1 lugë e vogël kripë

1 lugë e vogël rigon

2 lugë vaj ulliri

 

Pergatitja

 

 

 

 

 

 

Prisni kungulleshkat, domatet, djathin  dhe hudhrën në copa të vogla.

Shtroni sfoljatin, shpojeni me pirun dhe mbusheni me djath, kungulleshka, domatet, hudhrën e grirë. Kriposeni, shtoni rigoni, borzilokun, vajin e ullirit. Palosni anët e sfoljatit dhe lyeni me një të verdhë veze të rrahur. Piqeni në 180°C për 30-35 minuta.

Ju bëftë mirë 🙂

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime