Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Sot gatuan Brisi

 

12483669_10205463526963827_1816065893_n

 

Role me mish gici

 

Përbërësit :

pjesë barku gici e hapur gati për role

molle, portokalle, dardhe, ftua, kumbull e thate

mjaltë,

mustardë

kripë dhe piper

rigon

limon

Përgatitja:

Në tas përgatisimin  salsen, pak mustarde një lug mjalt kripë, piper, rigon, vaj ulliri, pak limon të shtrydhur i përziejme, lyejme sipërfaqen e mishit pastaj vendosim me rradh feta molle portokalle ftua kunbulla ( po të doni dhe djathë kackavallë. E mbledhim e lidhim me spango dhe e lyejme me pjesen tjetër të masës që pergatitem me mustardë. E mbledhim me letër pjekje dhe e vendosim në 150°C për rreth dy ore. Del shumë e shijshme.