Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

Smoothie me mjedër

IMG_6574

Tendeca e re e të bërit mëngjes ose për ti konsumuar mbasditeve sidomos tani në ditët e nxehta të veres.Smoothies (smuthiis) sjanë asgjë tjetër vetem fruta ose perime të ngrira, të grira me mikserin në maksimumin e shpejtësis.Ja një recet e thjeshtë

Perberesit 0

 

1 grushtë me mjedra të ngrira

1 lugë mjaltë

120 ml kos natyral

2-3 kubik me akull.

Pergatitja

 

 

Bashkoni të gjithë përbërësitmikser dhe grijini në maksimumin e shpejtësis së tij.

Shërbejeni menjëherë.

 

IMG_6587