Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Scrub për buzët

Woman's red lips strewed with sugar

Sot do ju postoj dy scube- “skrabe” për buzët pasi të gjitha ne, në dimër vuajme me to. Skrub-et ndihmojnë në heqjen e lëkurave të thata dhe ndihmojnë në qarkullit e gjakut. Mund ta personalizoni dhe me shijen që ju preferoni më shumë si kanell, limon, vanilje, luleshtrydhe, kakako ta vendosni në një enë qelqi të mbyllur dhe ta ruani në frigorifer.

Përbërësit:

1 lugë e vogël vaj ulliri
1 lugë e vogël mjaltë
2 lugë të vogëla sheqer kaf
disa pika limoni

Përgatitja:
Përzijini të gjithë përbërësit sëbashku në një enë dhe më pas masazhojini me delikates mbi buzë.

 

Përbërsit:

1 lugë e vogël sheqer

1 lugë e vogël kos

pak kakako

Përgatitja:

Përzijini bashkë dhe masazhojeni mbi buzë.