Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

Mask Flokesh ne kushtet e shtepise me mjalte per floke te thate

cream-hair-spa-1

Motivi qe mjalti funksionon mbi floke dhe mbi demtimet e mundshme te tyre eshte pikerisht sepse atij i atribuohen vetit ne rindertim qe gjithmone e kane bere mjaltin nje aleat shume te mire mbi kurimin e plageve. Eshte e njohur qe Kleopatra bente banjo ne qumesht dhe ne mjalte per ta bere lekuren e saj te pakrahasueshme dhe te bute.Pikerisht, per shkak te vetive te tij, mjalti reagon me nje aksion te zgjatur ne kohe nese aplikohet ne menyre konstante. Te aplikosh masken me mjalte nje here ne jave eshte e mjaftueshme per te pasur rezultate te mira.

PERBERSIT: per floke te mesem,shtoini dozat sipas dendesise se flokut tuaj

2 luge vaj arre kokosi ne munges te tije munde te perdorni dhe vaj argani ose bajamesh
2 luge  vaj ulliri
2 luge mjalte

PERGATITJA:

  •  Perzini perberist ne nje ene
  • Aplikojeni ne floke te thate
  • Lereni ne qetesi per 30 minuta te mbeshtjelle koken me nje qese kuzhine dhe siper vendosni nje peshqire te ngrohte
  • Lani floket tuaj normalishte me shampo dhe balsam.