Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Lulelakër furre me limon dhe tumeric

IMG_5598

Shije fantastike për këtë perime që zakonishte shumica nuk e pelqejnë.

Perberesit 0

 

 

 

1 lulelaker

1 lugë e vogël tumeric

kripë dhe piper i zi

2 lugë vaj ulliri

lëngu i 1 limoni

Pergatitja

 

 

 

Prisni lulelakrën në feta.

Bëni një marinaturë me lëngun e limonit, tumericën, kripën, piperin, përzijeni mirë. Te kjo marinaturë kaloni një nga një fetat e lulelakrës dhe vendosini në një tavë me letër furre poshte.

Piqini në 160°C për 30 minuta ose derisa të jenë të buta dhe të thekërsiura mirë sipër.

Shërbejini si kontorno ose pjatë vegjetariane e shoqëruar me pak oriz basmati.

Ju bëftë mirë 🙂

 

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime