Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

Kos me arrë kokosi dhe boronica

IMG_6149

Boronicat janë në kohën e tyre më të mirë dhe një mëngjesi i nisur me fruta kryesisht stinore është shumë efikas për të nisur mirë ditën, marr gjithë energjitë që duhen dhe mbi të gjitha të ruajm peshën. Një mëngjes i nisur me fruta është i pershtaçëm për çdo grup njerzish.

Mund të jetë dhe një snack i mirë për pasditet kur ju merr uri.

 

 

Perbersit per 1 person

 

 

1 gotë kos, për ju që jeni intolerant ndaj laktozës mund ta bëni me kos soje

1 lugë miell arre kokosi

Një dorë plot me boronica

 

Pergatitja

 

 

Përzjeni kosin me arrën e kokosit dhe vendoseni në një tas, sipër vendosini boronicat.

 

 

Mëngjes të mbarë 🙂

 

 

IMG_6147

 

 
  • Erlinda

    Ada na mungon 🙁