Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Aperol Spritz

IMG_3266.PNG

 

 

Për një gotë:

3 pjes verë e gazuar ose proseko

2 pjes Aperol

1 pjes ujë tonik

feta portokalli

disa kubik akull

 

Pergatitja

 

 

Vendosni akullin një një gotë “rock” si kjo në foto dhe shtoni në të Aperolin, verën e gazuar dhe ujin tonik, përzijeni dhe dekorojeni me feta portokalli. Shërbejeni.

 

IMG_3265.PNG