Search
E enjte 21 Shtator 2017
 • :
 • :

A të kam folur ndonjëherë për erën e veriut? Nga Daniel Glattauer

  

Nuk e di çfarë i bëri ky libër atyre që  u çmendën për te e duhet të ishte një “must” në biblotekën ton personale që mua s’më çmendi aspak. Një libër që niste në mënyrë interesante deri diku që pastaj fillonte u bënte i përsëritshëm, acarues dhe në fundë i lodhshëm. Trama trajtonte një histori dashurie e cila nisi nga një email i ardhur gabimisht në postën elektronike të  njërit nga dy protagonistët. U mundova ta shikoja nga ana e atij realiteti që ne jetojmë sot, çdo gjë jetësore kalon më parë nga teknologjia por nuk munda të arrija thelbin. Rudina Xhunga ka shkruan një libër me një tram të till “Preja e një martese të lodhur” shumë interesantë, të mban gjallë faqe mbas faqe e kundërta e këtij mbarohet me një frymë. Këtë mezi e mbarova për 2 muaj. Pak libra që kam lexuar më kanë lodhur një ndër këta është dhe “Pema e Jeniçerëve” të cilin e lash përgjysëm.  Nuk ju them mos ta blini por nëse e gjeni me ofert hidhini një sy që të kuptoni dhe vet, buja që pati ishte e kot. Historia vijon… 

 
 • Elsoida Fizi

  Hahahahhahaha… mendoja mos isha vetem une per kete mendim… dhe vura ne dyshim vetem cfare nuk shkonte me mua qe te gjithe thonin “must”.hahahahahahaha… flm qe me hodhe poshte dyshimet per veten Adda’s All …. si mund te kem librin tuaj e dashur

  • Ooo me vjen mire qe sjam e vetme ne keto mendime.
   Sa per librin tim mund te klikoni ketu siper te linku ku lexon “Bjil librin online”per ta blere online, ose e gjeni te Libraria Adrion. Te Olympia shopping center kati 3, te Kancelari Happy Office te rruga e Barrikadave ose ma porosisni mua ne kontaktin ketu siper dhe jua dergoj me post.
   Gjithe te mirat dhe faleminderi per komentin.