Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Veze peshku te ferguara ne gjalp

uova di pesce fritte con burro

PERBERSIT:

300 gr veze peshku merluc

1 luge gjalp

1 hurdher

disa gjethe majdanoze

krip dhe piper i bardhe

PERGATITJA:

Ne nje tigan qe nuk ngjite shkrini gjalpin dhe shtoni ne te,hurdheren e shtypyre ose te grire imet dhe majdanozin e grire.Shtoni vezet e peshkut dhe skuqini mire nga te dy anet.Kriposini dhe shoqerojini me gjalpin e shkrire dhe piper te bardhe siper.Nese ka nevoje shtoni perseri majdanoz te grire.

Sherbejini te ngrohta me ndonje fete buke per te ngjyer gjalpin e shkrire.

Ju befte mire 🙂