Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Vaji i kokosit nga @bimorealbania

11998949_1633140540296384_7336494666104579840_n

Kjo në faktë është një review për këtë vaj i cili mu ofrua nga Bimore Albania  për ta provuar.

Së pari para se të lexoni këtë artikull dua tju bëj me dije  që nuk do ju sugjeroja kurrë po kurrë asgjë që mua nuk do më pëlqente. Duke shkruar artikuj rreth produkteve që  përdorë, shpeshë herë më janë ofruar promocione  por asnjëher skam pranuar sepse nuk dua që ju të kushtëzoheni apo të ndikoheni nga këto zgjedhje.  Por duke qënë se unë i kam shumë qef kujdesin ndaj vetes në kushtet e shtëpis dhe disa gjëra ju smund ti gjeni kollajë në Shqipëri atëher mendova mbase do ju vi në ndihmë duke ju shkruar alternativën  e atyre që blejë unë online. Gjithsesi  siç j’ua theksova më sipër nuk do ju sugjeroja kurrë diçka që smë bind dhe që bie ndeshë me atë që unë besoj. Shpresoj të më kuptoni drejt.

Ateher ky vaj është 100% bimor dhe ka shpëtuar flokët dhe lëkurën time gjatë pushimeve. Ju sju besohet por unë e kam përpirë. Duke bër gati çdo ditë maska flokësh me të dhe pas dushit e përdor si krem trupi dhe e mbanë lëkurën super të butë. Është hidratues dhe ushqyes njëkosishtë. Siç ju kam folur në një tjetër artikull për një firmë tjetër vaji arrës së kokosit është super i mirë për celulitin. Natyrishte unë bëj dhe ecje të gjata dhe shampon e trupit  e përdorë bimore dhe duke qën shampoja bimore pa silikon vaji në lëkurën me pore të hapura vepron jashtë mase mirë.

Ç’tju  them më. Provojeni dhe më shkruani dhe ju si jeni gjëndur me të.