Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

Uji detoks

IMG_7092

 

Është koha që të  trasformojmë ujin e thjeshtë të shishes tonë të  dashur në “must have-in” e  kësaj kohe.Uji detoks i cili mundë të jet si ky në foto me trangull dhe limon ose me çdo llojë frute të stinës.Pastron organizmin  dhe  dihet që duhet pirë shumë ujë për të pasur një trup dhe lëkur të tonifikuar.Vjen nga Amerika si çdo  habi e radhës dhe po bën bujë në çdo faqe interneti dhe në  foto istagrami.Kamë parë vajza që e mbajnë me vete në çantë këtë mrekulli.Unë akoma skam arritur deri te mbajtja e tijë ne  çantë se baret dhe restorantet kanë filluar ta shërbejnë ujin në të tillë forme.

Dua  tju them,personalishtë që kur kam filluar të pi këtë ujë dhe u bënë rreth 9 muaj kam një barkë më të shfryrë.Kam shumë kujdes me ushqimin por  prap seç ndjeja një fryrje por ky ujë më është bërë si uji i shenjtë.Siç ju thashë dhe më sipër ka shumë “Receta” si përgatitet ai por secili nga ne do zgjedhi të preferuan e tijë.

Disa variante janë

limon – trangull – xhenxhëfill – mëndër

lime – mëndër – borzilok

trangull-lule lavande

limone – mjedër – mëndër

fruta pylli – lime

etj etj etj 🙂

IMG_7087