Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Toast – tost me djath dhie, dardhë dhe mjaltë

IMG_0572

Një toast shumë i shijshëm për mëngjesë ose për zemër mbasdite. Dardhët, djathi i butë i dhisë dhe mjalti janë kombinimi perfekt i mëngjesve të vjeshtës.

Perberesit 0

 

 

disa feta buke

djath i bute dhie

mjaltë

dardhë

arra të qëruara

Pergatitja

 

 

Fetat e bukës vendosini të theken paska dhe pastaj lyini me djathin e butë. Siper vendosni feta dardhe, arra dhe mjaltë.

 

IMG_0562

 

Mëngjes të mbarë