Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Toast Francez

IMG_2776

 

Mënyra më e mirë për ta nisur mirë ditën duke ëmbëlsuar mëngjesin tuaj, me një toast francez.

 

Perberesit 0

 

 

3 feta buke të bardhe

2 vezë

100 ml. qumësht

2 lugë miell

2 lugë mjaltë

disa luleshtrydhe

pak kanell

2 lugë gjalpë

gjethe mëndre

 

Pergatitja

 

 

Rrihni vezёt me qumshtin derisa tё bёhen shkumoze

Kaloni njё nga njё fetat e bukёs  nё masёn me qumёsht dhe vezё.

Kaloini dhe nё miell .

Vendosni tё nxehet njё tiganё me gjalpin dhe skuqni nё to fetat e bukёs nga tё dyja krahёt.

Vendosini nё njё pjatё ku sipёr tyre do tё vendosni luleshtrydhet e prera nё feta, pluhёroseni me kanell dhe shtoni mjaltin.

Shërbejeni.

Ju bëftë mirë 🙂

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime