Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_4738

Abu Dhabi- Dubai

Etapa e fundit e udhëtim veror u mbyllë në Emiratet arabe pratikishtë në Abu Dhabi dhe Dubai. Në Dubai pata qën para shumë vitesh...

IMG_4308

Singapori

Bashkë u ndamë  nga qyteti i Melakës  për të vazhduar udhëtimin drejt Singaporit, qytetit të luanëve (dhe pse në të vërtet...

Closed

#summermoodon

Po bëj gati valixhen për të nisur dhe këtë verë anventuren time të re . E lumtur për arritjen dhe destinacionin që kam zgjedhur....

Annecy

Udhëtimi i Qeshorit

Ja ku jam për t’ju folur përsëri për horizontet e reja që vizitova ditët e fundit. Ç’është e vërteta ideja ishte...

IMG_0329

Një vizitë në Antibes

Antibes është një qytez e vogël në Rivierën Franceze jo shumë larg Kanës. Nje qytez kulturore dhe mahnitese. Plot ngjyra dhe...

DSCN9198

Throwback Maldive

Ndër udhëtimet  më të bukura i kam bërë kur nuk kam pasur blogun , me von isha aq e zënë duke krijuar receta sa harroja ti...

IMG_3857

Throwback- Udhëtim në Riga-Tallinn-Helsinki

Udhëtimi i Nëntorit vjet i cili humbi me ndryshimin e siti të ri  ishte në 3 kryeqytete të Europës dhe zgjati për rreth 1 javë....

DSCN3325

Zvicra në miniaturë

    Sot kalova një ditë të bukur, jo shumë larg kufiti italian në Zvicër pratikisht në qytetin Melide në kufi me Luganon...

Fshati Imerovigli

Santorini, qyteti magjik…

    Më në fund gjeta pak kohë t’ju shkruaj për udhëtimin tim të fundit. Santorini është një nga ato vendë që...