Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_5951

Sallatë me thjerza, patëllxhanë dhe borzilok.

  Një sallatë e thjeshtë freskuese për ditët e nxehta, ideale për tu marr në punë. Për ju që doni të humbni pesh është...

IMG_3490

Supë me thjerza dhe perime

    Kjo nuk është një supë e thjeshtë me thjerza dhe perime por është një supë me gjithë aromat e Orientit.  ...

IMG_1034

Sallatë me thjerza dhe karkaleca

  Për italianët siç e dini thjerëzat janë fatsjellëse dhe në tryezën e fundëvitit nuk mungojnë kurrë për tu konsumuar mbas...

IMG_8784

Sallatë me thjerza dhe sheg

Kjo sallatë është shumë festive atëher pse mos e përgatisim për festat që po afrojnë ?!     200 gr. thjerza 1 sheg një...

zuppa di lenticche

Supe me thjerza dhe limon

Ne Arabi quhet Shorba-al Adas,por kjo sup perdoret pothuajse gjithandej ne boten myslymane.Dhe meqe dimri po i le vendin kohes se nxeht...