Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_5995

Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

  U bë më shumë se një muaj tashmë që skam postuar asgjë ne blog, projektet e reja më morën më shumë kohë seç e kisha...

IMG_3733

Supë krem me karrota dhe xhenxhëfil

Angazhimet e shumta që kam marrë përsipër nuk po më lejojnë të shkruaj disa receta të cilat kam që kohë  i kam përgatitur dhe...

IMG_3635

Supë me fasule dhe pazi

Ditët e o ftohta po afrohen dhe për ti ngrohur ato na nevojitet një supë e ngrohtë plot me vitamina dhe proteina natyrale.  ...

IMG_3490

Supë me thjerza dhe perime

    Kjo nuk është një supë e thjeshtë me thjerza dhe perime por është një supë me gjithë aromat e Orientit.  ...

IMG_3453

Supë me presh, miell misri dhe patate

Pak nga pak po i themi lamtumirë verës dhe për këtë vitë duke hyrë zyrtarishtë në sezonin e supërave. Vjeshta është e gjitha...

IMG_3096

Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

Një supë që bëhet shumë shpejtë. E përshtaçme për gjithë famijlen dhe mbi të gjitha shumë e shëndetshme për fëmijet tuaj....

IMG_2958

Supë me domate

E dini sa here kam dashuar t’ua sjell këte supë me mijra dhe gjithmon e shtyja. Ja më në fund sot i erdhi dita.  Më pëlqen...

7CDCB05E-F483-4250-8074-CD98C035623D

Fashion Food inspiruar nga Gucci F/W 2016 – Krem asparagu me vezë pochè

Kjo recet është kaq e përshtaçme për këtë kohë, e inspiruar nga Gucci FW 2016. E thjeshtë, e shpejtë dhe një supë komplekse...

IMG_2311

Supë me rukola, avokado dhe domate

Një supë detoks me gjithë të mirat brënda. Nëse pëlqeni shijen e hidhur të rukolës do ta pëlqeni dhe këtë supë, avokado i...