Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_6108

Sallatë me kuinoa, avokado e rukola

Ja ku jam përsëri duke ju sjell një pjatë të lehtë me pak kalori por shumë të shëndetshme e cila përmban të gjithë grupin e...

IMG_5975

Sallatë me qiqra, kungulleshka dhe domate

    Një sallatë plot fibra e proteina, e nëse do e konsumoni pas stërvitjes do jetë një ushqim i mirë dhe për muskujt...

IMG_5951

Sallatë me thjerza, patëllxhanë dhe borzilok.

  Një sallatë e thjeshtë freskuese për ditët e nxehta, ideale për tu marr në punë. Për ju që doni të humbni pesh është...

IMG_4737

Sallatë me argjinare

    Erdhi koha që të detoksifikohemi, pranvera e kërkon këtë për trupin tone dhe energji të mirë. Argjinarja është...

IMG_4599

Sallatë me lulelakër

    Për ne adhurueset e perimeve ato janë edhe më të shijshme të gjalla, ndaj sot po ju propozoj këtë recetë të...

IMG_4561

Sallatë me përkalidhe, kumbulla të thata dhe arra

    Përkalidhja është një lakër e egër, vjen si e hidhur me degët në formën e çikores por në brëndësi të xhufkës...

IMG_4022

Sallatë me karrota

Karrotat janë shumë dietike të konsumuara të gjalla, gati të gjithë këshillarët e ushqimit e rekomandojnë në dietat e tyre. Sot...

EEDC1F0A-99A0-401E-AFA6-13297E524C65

Fashion Food Inspiruar nga Gucci SS17- Sallatë e freskët me djathë dhe domate

Dhe këtë vitë sfilata e Guccit për sezonin që vjen ishte një dashuri, dhe inspirimi im për t’ju përshtatur kësaj veshje ...

IMG_3628

Kungull furre me djathë të bardhë dhe sheg

Erdhi përsëri ajo kohë e vitit ku protagosnisti kryesor është kungulli. Një mijë e një receta mund të bëjmë me të nga të...