Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_6108

Sallatë me kuinoa, avokado e rukola

Ja ku jam përsëri duke ju sjell një pjatë të lehtë me pak kalori por shumë të shëndetshme e cila përmban të gjithë grupin e...

IMG_5975

Sallatë me qiqra, kungulleshka dhe domate

    Një sallatë plot fibra e proteina, e nëse do e konsumoni pas stërvitjes do jetë një ushqim i mirë dhe për muskujt...

IMG_5951

Sallatë me thjerza, patëllxhanë dhe borzilok.

  Një sallatë e thjeshtë freskuese për ditët e nxehta, ideale për tu marr në punë. Për ju që doni të humbni pesh është...

IMG_4737

Sallatë me argjinare

    Erdhi koha që të detoksifikohemi, pranvera e kërkon këtë për trupin tone dhe energji të mirë. Argjinarja është...

IMG_4561

Sallatë me përkalidhe, kumbulla të thata dhe arra

    Përkalidhja është një lakër e egër, vjen si e hidhur me degët në formën e çikores por në brëndësi të xhufkës...

IMG_4022

Sallatë me karrota

Karrotat janë shumë dietike të konsumuara të gjalla, gati të gjithë këshillarët e ushqimit e rekomandojnë në dietat e tyre. Sot...

EEDC1F0A-99A0-401E-AFA6-13297E524C65

Fashion Food Inspiruar nga Gucci SS17- Sallatë e freskët me djathë dhe domate

Dhe këtë vitë sfilata e Guccit për sezonin që vjen ishte një dashuri, dhe inspirimi im për t’ju përshtatur kësaj veshje ...

IMG_2562

Sallatë me radhiqe të egra

Radhiqet e gjalla janë në kohën e tyre dhe sa më shumë ti kosnumoni të  gjalla aq më mirë janë. Për tja hequr shijen e  tyre...

IMG_2437

Sallatë me kungulleshka të njoma dhe fara

  Për këtë sallatë ju duhen kungulleshkat e vogla, të njoma pasi e kan shijen akoma të ëmbël  dhe nuk ju bezdis ti hani pa...