Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

7C497BE2-F49B-416D-9559-6414CB8A4C19

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri të kuq

A ka më bukur të inspirohesh nga ky koleksion i Ferragamos dhe të  krijosh për rastin këto biskota që varen në pemë. Pak vonë...

IMG_4382

Biskota me kakao dhe liker Marsala

    Dhe si ditët e fundit të vitit nuk mund të mos mbylleshin me recetën e këtyre biskotave. Likerin Marsala duhet ta gjeni...

IMG_4151

Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

Aq shumë biskota ka ngrën babagjyshi me kanell e xhenxhefil sa kur te vi te shtëpia  juaj të sjelli dhuarat sdo ti preki fare me...

IMG_3096

Supë freskuese – avokado, trangull dhe borzilok

Një supë që bëhet shumë shpejtë. E përshtaçme për gjithë famijlen dhe mbi të gjitha shumë e shëndetshme për fëmijet tuaj....

IMG_2972

Supë e ftohtë me perime verore

Ditët e verës kërkojnë ushqime të lehta dhe të fresketa dhe ju do ta adhuroni këtë supë. E përshtaçme për gjithë familjen dhe...

IMG_2958

Supë me domate

E dini sa here kam dashuar t’ua sjell këte supë me mijra dhe gjithmon e shtyja. Ja më në fund sot i erdhi dita.  Më pëlqen...

4C6930F5-1026-4E6B-B5CF-357678FC9974

Fashion Food inspiruar nga Odeta Banushi- biskota të kripura me mel, tumerik dhe kungull

  Erdhi me në fund rradha të shkruaj recetën e këtij Fashion Food-i. Këto biskota janë shumë të mira, për ju dhe për...

IMG_2283

Biskota të kripura me kuinoa, bullgur dhe bizele

Kjo recet është e mirë si për ju dhe fëmijet tuaj. Natyrishtë për ata, hiqni specin djegës. Shërbehen si antipastë, si një...

IMG_2044

Pastiçe me pesto bizelesh dhe mashurkash

Si ti bëni fëmijët tuaj të hajnë perimet apo të njihen me shijen e tyre pak nga pak pa u ndjer. Fshihini ato. Kjo recet është një...