Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_5014

Sardele me salcë domatesh

  Recetë tepër e shijshëme dhe me kosto minimale, në vend të salcësh  mund ta bëni  me domate të freskëta por që më parë...

IMG_4472

Fileto koce me kuinoa shumëngjyrëshe dhe perime

  Një vaktë komplet me omega 3, proteina dhe fibra vegjetale, vitamina dhe çdo të mirë tjetër mbanë kjo pjatë. Pak komplekse...

IMG_4507

Levrek me patate të veshura me pançetë

    E pasi qëndruam fit gjithë javës është dita kur sduhet ti numërojmë kaloritë  😉     1 levrek rreth 400...

IMG_4807

Asparag furre me domate të vogla dhe kontorno meli

Një pjatë dietike por me shumë shije. Pranvera po afron dhe duhet të hajm sa më shumë ushqime me ngjyra, të lehta e kryesishte...

IMG_3703

Presh me beshamel të bërë me miell orizi

  Një recetë e thjeshtë me kosto të lira . Ju duhen pak përbërës për të pasur një pjatë të tillë plot shije. Jemi në...

IMG_3571

Kërpudha me qepujka

  Këto pjatat dimërore janë kënaqësi për shpirtin.  Tek po e gatuaja këtë pjatë era e mirë e kërpudhave të freskëta tek...

IMG_3446

Qep të mbushura me bollgur dhe perime

Kjo pjatë vetëm nga ngjyrat që ka të bën të mendosh sa e shëndetshme është. E pasur plot me proteina vegjetale të bollgurit dhe...

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_3245

Copëza mishi të tiganisura me perime verore

Verore dhe aq e shijshme  sa nuk do ju mjaftonte dhe 1 bukë e tërë për ta ngrën kafshata kafshata. Ndaj ju rekomandoj ta bëni në...