Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , , , ,

IMG_4472

Fileto koce me kuinoa shumëngjyrëshe dhe perime

  Një vaktë komplet me omega 3, proteina dhe fibra vegjetale, vitamina dhe çdo të mirë tjetër mbanë kjo pjatë. Pak komplekse...

IMG_4807

Asparag furre me domate të vogla dhe kontorno meli

Një pjatë dietike por me shumë shije. Pranvera po afron dhe duhet të hajm sa më shumë ushqime me ngjyra, të lehta e kryesishte...

IMG_4705

Qofte me thjerza, ton, qep të njoma dhe domate

  Përsëri një recetë light, dietike por plot me vitamina, proteina dhe fibra. Ideale si një vakt pas palestrës.  E keni kuptuar...

IMG_1456

Argjinare të furrës me kore patatesh

Një tavë e thjeshtë sidomos për ata që dashurojnë argjinaret. Mund të jet një pjatë e vetme vegjetariane ose një kontorno për...

IMG_1316

Qofte me thjerza

Të hash në mënyrë vegjetariane nuk është aq e vështire sa duket. Një tjetër sfidë që bëj me ju mikesha duke u munduar të...

IMG_1360

Oriz basmati me spinaq dhe koper

Kjo pjatë mund të jetë një kontorno ose dhe një pjatë e vetme për ju vegjetarianet. Personalisht më pëlqen shumë pasi është...

IMG_1437

Fileto salmoni me portokall dhe oriz të kuq

Ju do ta adhuroni këtë recete. E lehtë në kalori dhe shumë shumë e shijshme.       2 fileto salmoni 1 portokalle 1...

IMG_1120

Finok të furrës të thekërisur me salcë gorgonzola

  Dhe pse në brëndësi të kësaj recete është salca e gorgonzolës e bërë me beshamelë, prap ngelet një recet jo me shumë...

IMG_1226

Koc në letër dhe oriz basmati me limon

Të dashura mikesha thojini lamtumir vakteve të bollshme se këtej e tutje  6 ditë të javës do hajmë  lehtshëm dhe vetëm një...