Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_5995

Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

  U bë më shumë se një muaj tashmë që skam postuar asgjë ne blog, projektet e reja më morën më shumë kohë seç e kisha...

IMG_4576

Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

  Nga seria e pjatave dietike, sot po ju sjell një tjetër recet me një barishtore stine që ka vlera dhe benefite të...

IMG_4029

Rizoto me çikore të egër dhe gorgonzola

  Çikoren jemi mësuar ta shikojmë vetëm në formën e një sallate por se dini që me të mund të përgatisnim pjata shumë të...

IMG_4409

Lazanja me karkaleca dhe asparag

  Dhe këto padyshim si lazanjat me salmon mund të quhen lazanjat e festave. Tepër të shijshme me një beshamel të bër me krem...

IMG_3608

Rizoto me Barolo dhe çikore të kuqe

Ndoshta me siguri do të konsiderohej si pjata e festave për koston që ka dhe shijen tejet të mirë. Por e di që për festat e...

IMG_3539

Makarona “Paccheri” furre me Salmon dhe domate të vogla

Erdhi fundjava dhe po ju vë një recetë për ta përgatitur për familjen tuaj. Makarona furre me salmon dhe domate të vogla, me salcë...

IMG_3635

Supë me fasule dhe pazi

Ditët e o ftohta po afrohen dhe për ti ngrohur ato na nevojitet një supë e ngrohtë plot me vitamina dhe proteina natyrale.  ...

IMG_3490

Supë me thjerza dhe perime

    Kjo nuk është një supë e thjeshtë me thjerza dhe perime por është një supë me gjithë aromat e Orientit.  ...

IMG_3453

Supë me presh, miell misri dhe patate

Pak nga pak po i themi lamtumirë verës dhe për këtë vitë duke hyrë zyrtarishtë në sezonin e supërave. Vjeshta është e gjitha...