Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_5883

Çaj dhe lëng pjeshke me xhenxhëfil

Dy receta në një postim, ja këto të mira na rezervon vera. Në fakt as nuk dija si ti quaja por këto janë dy lëngje që gjënden...

IMG_3429

Çdo kohë ujin e saj – Ujë i aromatizuar Detoks

Po vjen vjeshta dhe si çdo ushqim që duhet ta ndërrojmë gradualishtë në tavolinë, mendojë që dhe ujin tonë të aromantizuar...

IMG_2969

Çaj pjeshke

Një pije e shijshme për të freskuar ditët e nxehta. Komplet natural dhe i përshtaçëm edhe për fëmijët.       1 kg...

C757C702-C074-4C60-BC01-0E23D9F5E554

Fashion food inspiruar nga Malvina Seferi – Ice cream smoothie

Nëse nuk e njihni po ju prezantoj me Malvina Seferin një modele shqiptare shumë e talentuar e bazuar në Itali. Malvina ka marr pjes në...

Botega Veneta by @addasall

Fashion Food inspiruar nga Bottega Veneta – Smoothie jeshil

Një inspirim shumë i shëndetshëm  nga Bottega Veneta. Unë e adhuroj këtë fustan, i lehtë, i freskët dhe me ngjyra kaq të ëmbla....

IMG_1511

Smoothie jeshil

  Një recet e thjeshtë për një pije shumë energjike dhe plot vitamina.        1 mollë jeshile 2 kivi 1 dardhë 1...

IMG_0038

Lëng kumbulle

Dhe ditet e nxehta afruan dhe na nevojiten sa më shumë lëngje për të shuar etjen. Kjo është një përgatitje e thjeshtë fare, ju...

IMG_9776

Uji i aromantizuar detoks me luleshtrydhe

Siç jua kam shpjegur dhe në postimi e ujit detoks sot po sjell një tjetër variant të tij. Për 1 lt. duhet 5-6 luleshtrydhe 1 limon...

IMG_8314

Martini Royale

  1 pjesë martini i bardhë 1 pjesë verë e bardhë e thatë 5-6 kubike akull dy feta lime disa flet mëndër      ...