Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , , , ,

IMG_4874

Mel me lëpjeta dhe domate të vogla

  Një pjatë detoks, ato që shpesh ua këshillojë vajzave në planet dietike, një super ushqim me gjithë vlerat e mundëshme....

IMG_4472

Fileto koce me kuinoa shumëngjyrëshe dhe perime

  Një vaktë komplet me omega 3, proteina dhe fibra vegjetale, vitamina dhe çdo të mirë tjetër mbanë kjo pjatë. Pak komplekse...

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_3147

Pad thai – Perime në mënyrë tajlandeze

Nuk kam qën një fanse e ushqimit aziatik, por pak nga pak mësova ta njohë, ta shijoj dhe ta dua këtë kuzhinë. Një merit të madhe...

IMG_1219

Perime dimërore në furrë

  Kjo tavë me perime dimërore është prova që dhe dimri ka ngjyra dhe që duhet ti konsumojmë sa më shumë. Mund ti shërbeni si...

giusta alimentazione

Regjimi im ushqimor

  Ështe një postim që gjithmon kam dashur ta bëj por ajo që më shtyu më shumë ishte një shoqe e cila më tha pse nuk shkruan...

IMG_0759

Rizoto me perime dimërore

Një recet e thjeshtë me përbërësit që të gjithëve na ndodhen në shtëpi në këtë periudh. Unë përdora perimet e  mëposhtme...

IMG_0795

Tavë me kërpudha, lëpjeta, salcë domatesh dhe vezë shkurtëze

  Do ta adhuroni shijen e kësaj tave vegjetarine.     300 kërpudha porçini 1 qep 2-3 thelpinjë hudhëra Një dorë...

IMG_0467

Fileto koce me presh dhe finok të tiganisur

Është një recet e thjesht që përgatitet dhe kur skeni shumë kohë. Mjafton që të merrni fileto e prera të gatëshme nga...