Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, ,

IMG_4549

Çaj i ftohtë me mana kineze

Manat kineze janë antioksidanti më i mirë që ekziston. Përveç kësaj ato përmbajnë një sërë vetish të tjera si antiiflamatore,...

IMG_8711

Salsiçe të bëra në shtëpi

Salsiçet e freskëta të bëra në shtëpi nuk janë dhe aq të vështira sa mendohet. Dhe po nuk patët aparatin e posaçëm për...

Creme-anti-age-novita

Pasta e dhëmbëve një pastruese e mirë për pikat e zeza

Kjo është pastruejsa ime e emergjencës kur e marrë vesh në momentetet e fundit që duhet të dalë dhe dua një fytyrë të pastër...

550x350-true-pulizia_del_viso_fai_da_te

E bardha e vezës kundra njollave

Për një lëkurë më të pastër dhe pa njolla, një maskë me të bardhën e vezës Përbërsit : 1 e bardhë veze 2 lugë mjaltë 1...

15766_452473958228254_7010164793128126033_n

Maske Hidratuese

  Fytyra shpeshë në verë krijon papastërti dhe yndyrna të tepërta që mbushin poret e hapura të fytyres.Këte maskë e përdore...

Maskë për pikat e zeza

Kjo është nje maskë skrub e cila e bën lëkuren tuaj të bute,të paster pasi heq pikat e zeza dhe njollat e ndryshme në lëkure....

patatinat

Patatina të bëra në shtëpi

  Ka dy mënyra për të pergatitur patatinat në shtëpi. Të skuqura ose në furrë.Natyrishtë në furrë ato janë më të...

stk68161cor

Maskë për flokë pa shkëlqim

Nëse keni flokë të shuar e pa shkëlqim kjo mask bën për ju. PËRBËRËSIT: lëngu i 1 portokalli 1 banane 2 vezë PËRGATITJA...

ten-gras

Maskë kundra akneve

  Në web kjo maskë po bën bujë dhe sipas dëshmive thon që është super efikse.Unë e kam provuar dy here dhe kam pasur rezultat...