Search
E enjte 19 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_4883

Kadaif me arra, rrush të thatë dhe 4 aromërat.

Meqë po afronë festa e Bajramit  nuk mund të  rrija pa ndarë me ju një ëmbëlsirë që pergatita dhe unë për ta dhuruar. E...

IMG_5163

Bakllava me arrë kokosi

  Kjo ështe receta e mamit tim e cila pati shumë sukses kur  jua postova në facebook. Por dhe sa herë e përgatis për të...

IMG_4617

Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

Nuk ka se si mos të fillonte muaji shkurt muaji i dashuris me një tortë kaq afrozodiake. E mbushur plot me çokollatë një ekplozim...

IMG_4409

Lazanja me karkaleca dhe asparag

  Dhe këto padyshim si lazanjat me salmon mund të quhen lazanjat e festave. Tepër të shijshme me një beshamel të bër me krem...

IMG_4235

Shkurtëza me qepujka dhe birrë

Jam e prirur të krijoj pjata festive ndoshta sepse në shtëpin time festat merrnin një kuptim të veçante. Pjatat janë kujtime dhe...

IMG_4356

Biskotat kallam sheqeri

Nuk janë tjetër vetëm një brum frolla me dy ngjyra të përdredhura, mision që me shumë dëshirë mund ta bëjnë fëmijet tuaj. Unë...

IMG_4219

Koshfë Gjeli Deti e pjekur në kripë

  Kur tradita të thërret por do dhe diçka të re e sidomos kur në shtëpi jeni pak veta. Përgatisni këtë kofshë gjeli dhe do...

IMG_4250

Melomakarona

  Për këtë recet duhet të falenderoj vajzat te faqa ime në Facebook që më dhan recetën. Të gjitha pak a shumë të njëjtë e...

IMG_4272

Për festa falni dashuri…jo dhurata komerçale

Këto janë festat që na lejonë të shprehim të gjithë mirnjohjen tonë, dashurinë dhe ti tregojm personave që duam sa vlerë kan ata...