Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_2199

Krepa me Nutella dhe luleshtrydhe

          Për 12 krepa: 3 vezë 250 gr. miell 40 gr. gjalpë 500 ml. qumësht Pak kripë Nutella Luleshtrydhe...

IMG_2453

Sultjash i pjekur

  Një udhëtim drejt Turqis receta e sotme, oriz sutjash i pjekur. E personalizuar natyrishtë sipas dëshirës time por ju mund ti...

IMG_2154

Sallatë me asparag dhe luleshtrydhe

  Një sallatë e freskët me këtë perim stinore kaq të pasur me vlera ushqyese. Nëse nuk jeni me diet sallatës mund ti shtoni...

IMG_9943

Biskota me kos, luleshtrydhe, mjalt dhe arra

Së fundmi po bëhet mëngjesi im i preferuar. Por dhe kur më shkrepet për ndonjë ëmbëlsirë mbas buke përgatis gjithmon diçka të...

IMG_4066

Tortë e mbushur me luleshtrydhe dhe boronic me arom mëndre

Është verë, dhe vera thërret fruta e ngjyra pafund. Sot po ju sjell një recet të thjeshtë dhe shumë të shijshme një tortë e...

IMG_4220-0.JPG

Fashion Food inspiruar nga Albana Osmani – supe luleshtrydhesh “polka dots”

  U ispirova nga fustani i Albanës një D&G polka dots dress koleksioni i mars 2015 në mos gabohem. Një supe e thjesht...

IMG_9807

Kek tigani me hime tërshëre dhe çokollate

Kjo recetë përveç se është shumë e shëndetshme pikërishtë me shtimin e himeve të tërshërës në të është një alternativ...

collage fashion food

Erdhi Pranvera – Mini torta me luleshtrydhe

Keni dëgjur per “food styling” “food desing” dhe “fashion food” ? Jan terma që çdo ditë e më...

1363260-strawberry

Luleshtrydhet,nje mbrojtes i mire per stomakun tone

    Një grup studiuesish spanjollë, italianë dhe serbë besojnë se luleshtrydhet mund të minimizojnë dëmin në mukozën e...