Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, ,

IMG_5134

Lule kungulleshkash të mbushura me bukë të thatë, bacon dhe domate

  Një recetë e thjeshtë me buken që ju mbetet, mjaftonë ti shtoni disa përbërës të tjerë per të mbushur këto lule kungujsh...

IMG_5721

Lule kungulleshkash të mbushura me karkaleca

Nëse për disa ushqimi konfortues janë një pako me patatina apo një fet torte me çokollatë për mua është shija e recetës së...

IMG_0238

Tortë e kripur me kuinoa, rikota dhe kungulleshka

Mos u trëmbi nga lista e gjatë e përbërësve të kësaj recete por mendoni shijen e saj më pas 😛  Zvëndësova bazën e tortave...

IMG_5184

Rizoto me kungulleshka dhe lulet e tyre

Më kujtohet që gjyshja ime i bënte byrek lulet e kungullit ose të kungulleshkave por mua smë pëlqente. Tani që e kujtoj më vjen të...

IMG_5168

Lule kungulleshkash të mbushura me gjizë

  Disa ushqime shijojnë më shumë se në çdo stinë tjetër ashtu si receta e sotëme. E lehtë dhe e freskët.    ...

IMG_0174

Lule kungulleshkash të mbushura me mel

Sot po ju sjell një  pjatë vegjetariane me një përbërës që është harruar në kuzhinat tona, Melin. I pasur me zink, hekur, acid...

IMG_6316

Lule Kungulli të skuqura

  Lulet  e kungullit ose të kungulleshkave të skuqura janë një antipastë verore.Jan kalorike sepse janë te skuqura me një...