Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:,

IMG_5883

Çaj dhe lëng pjeshke me xhenxhëfil

Dy receta në një postim, ja këto të mira na rezervon vera. Në fakt as nuk dija si ti quaja por këto janë dy lëngje që gjënden...

IMG_4745

Smoothie me banane dhe qumësht soje

  Smoothie-t janë ide e mirë për të nisur mëngjesin. Receta e sotme është fare e thjeshtë, ju duhen vetëm këto përbërës...

IMG_3429

Çdo kohë ujin e saj – Ujë i aromatizuar Detoks

Po vjen vjeshta dhe si çdo ushqim që duhet ta ndërrojmë gradualishtë në tavolinë, mendojë që dhe ujin tonë të aromantizuar...

IMG_2969

Çaj pjeshke

Një pije e shijshme për të freskuar ditët e nxehta. Komplet natural dhe i përshtaçëm edhe për fëmijët.       1 kg...

IMG_1511

Smoothie jeshil

  Një recet e thjeshtë për një pije shumë energjike dhe plot vitamina.        1 mollë jeshile 2 kivi 1 dardhë 1...

IMG_4549

Çaj i ftohtë me mana kineze

Manat kineze janë antioksidanti më i mirë që ekziston. Përveç kësaj ato përmbajnë një sërë vetish të tjera si antiiflamatore,...

IMG_0038

Lëng kumbulle

Dhe ditet e nxehta afruan dhe na nevojiten sa më shumë lëngje për të shuar etjen. Kjo është një përgatitje e thjeshtë fare, ju...

IMG_6587

Smoothie me mjedër

Tendeca e re e të bërit mëngjes ose për ti konsumuar mbasditeve sidomos tani në ditët e nxehta të veres.Smoothies (smuthiis) sjanë...