Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, , , , ,

IMG_4472

Fileto koce me kuinoa shumëngjyrëshe dhe perime

  Një vaktë komplet me omega 3, proteina dhe fibra vegjetale, vitamina dhe çdo të mirë tjetër mbanë kjo pjatë. Pak komplekse...

IMG_4524

Pilaf me kuinoa dhe spinaq

  Një  pjatë plotë proteina vegjetale dhe hekur, ideale sidomos për ju që shkoni në palestër por dhe për ju që doni të...

IMG_3312

Kuinoa e tiganisur me perime dhe Salmon

Vaktë i lehtë dhe i shpejtë. Me përbërës të shëndetshëm dhe të shijshëm. Ndoshta zgjidhja e vetme në këto ditë të nxehta....

IMG_1468

Sallatë me kuinoa, karkaleca dhe rrush të thatë

Për këtë sallatë duhet të falenderoj Iva Tiço-n e cila e kishte ngrën në Barcelon dhe ma shpjegoi pak a shume si ishte idea....

IMG_1404

Pilaf me Kuinoa, gjoks gjeli dhe bizele

Shpresoj ta pëlqeni po aq sa unë, një pjatë e thjeshtë me pak kalori. Është e mirë dhe e ftohtë kështu që bëhet dhe një vaktë...

IMG_9275

Sallatë me lëpjeta dhe kuinoa

Një sallatë e shpejtë dhe e lehtë për të kosumuar një vakt dietik. Tërsishtë vegjetarian me pak fantazi dhe ja ku keni një pjatë...

10523726_745618172159092_4518565961526003478_n

Kuinoa,vlerat e sajë

  Përmban proteina me 9 aminoacidet esenciale, balanca e proteinave është e ngjashme me atë të qumështit. Kuinoa ka më shumë...