Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, ,

cinnamon-healthiest-spices-planet

Përdorimi i shkopit të kanellës në gatime të ndryshme.

Kanella ka një aromë e cila  është e preferueshme  në  ushime  më shumë si ëmbëlsirat, por jo vetem. Ndaj  unë  sot do u...

ee9fe99ab3dfab6900ab4a927c15deca

Mëngjes Valentini

  Po mendohesha shumë këtë vitë se çfarë mund  të oraginozoja unë për festën Valentinit bashkshortit tim.  E meqë në...

morning-routine-720x294

Si të jesh në formën më të mirë para një eventi të rëndësishëm

Përpara një eventi të rëndësishëm përveç evenimentit  që do ndodhi ne femrat mendojmë më së shumti si të jemi në formën...

detox2

Detoksi im

  Ashtu siç jua premtova detoksin këtë rradhë do e mbajmë për 10 ditë, dhe jeni të ftuara të gjitha dhe ju që nuk jua merr...

IMG_4272

Për festa falni dashuri…jo dhurata komerçale

Këto janë festat që na lejonë të shprehim të gjithë mirnjohjen tonë, dashurinë dhe ti tregojm personave që duam sa vlerë kan ata...

13116484_1025250917569555_1467857339110684647_o

Honeybee Albania

Irxhana është  një kimiste e re me pasionin për natyrën, të shëndetshmen dhe çdo gjë bio e naturale që na rrethon. Nga duart e...

Frizzy-hairdehydrated-hair-image-of-a-model-looking-worringly-at-her-hairs-e1421469875635

Maskë për flokë që ngatërrohen

Të shkëputemi pak nga gatimet se dua t’ju flasë per këtë maskë. Nuk e di nëse e keni hasur diku më parë por mu ndodhen këto...

juice

Kura detoks

Ashtu siç e dini këto ditë bëra kurën detoks për të pastruar trupin nga toksinat dhe ushqimet dimërore. Në të vërtet kura detoks...

12507095_954532471308067_3232472347421024_n

Maskë skrub me qumësht gomarice dhe miell orizi

Qumshti i gomaricës është njohur për vetit e tij kundra rrudh. Mbretëreshat e lashtësis u lanin në vaska me qumësht të tillë. I...