Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, ,

IMG_5134

Lule kungulleshkash të mbushura me bukë të thatë, bacon dhe domate

  Një recetë e thjeshtë me buken që ju mbetet, mjaftonë ti shtoni disa përbërës të tjerë per të mbushur këto lule kungujsh...

IMG_4734

Argjinare furre me cironka nën vaj dhe piper jeshil

  Përsëri nga cikli i pjatave të lehta për tu bër gati për “summer body” sot po ju sjell një recet argjinaresh, që...

4DA6B203-4D7D-447E-AE5C-46350140CF60

Fashion Food inspiruar Gucci S/S 2017- Oriz Basmati me tumeric dhe limon

  E ku ka  kontorno më të aromantizuar se kjo, inspiruar nga Gucci koleksioni Pranverë/Verë 1027       1 gotë...

IMG_4935

Argjinare në tenxhere presioni

  Një recetë e thjeshtë dhe natyrishtë e shëndetshme. Argjinaret janë një detoks natyral për mëlçinë dhe trupin.  ...

IMG_5598

Lulelakër furre me limon dhe tumeric

Shije fantastike për këtë perime që zakonishte shumica nuk e pelqejnë.       1 lulelaker 1 lugë e vogël tumeric...

IMG_3628

Kungull furre me djathë të bardhë dhe sheg

Erdhi përsëri ajo kohë e vitit ku protagosnisti kryesor është kungulli. Një mijë e një receta mund të bëjmë me të nga të...

IMG_3467

Karrota furre, një kontorno perfekte për ditët e vjeshtës

  Me pak përbërës një perime e tillë që shumë herë është vetëm një përbërës ndihmës e një recete, këtu bëhet...

IMG_3446

Qep të mbushura me bollgur dhe perime

Kjo pjatë vetëm nga ngjyrat që ka të bën të mendosh sa e shëndetshme është. E pasur plot me proteina vegjetale të bollgurit dhe...

Fashion Food inspired by Prada from @addasall

Fashion Food inspiruar nga Prada – Qep të pjekura me piper jeshil dhe cironka

E si mos inspirohesh nga kolesioni i Pradës ku çdo gjë thërret lluks e freski. Qepët e pjekura të aromantizuar me piper jeshil të...