Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_4883

Kadaif me arra, rrush të thatë dhe 4 aromërat.

Meqë po afronë festa e Bajramit  nuk mund të  rrija pa ndarë me ju një ëmbëlsirë që pergatita dhe unë për ta dhuruar. E...

IMG_5163

Bakllava me arrë kokosi

  Kjo ështe receta e mamit tim e cila pati shumë sukses kur  jua postova në facebook. Por dhe sa herë e përgatis për të...

IMG_4941

Strudel me dardhë dhe copëza çokollate

  E dini tashmë që strudelin e kam qef shumë dhe përher do krijoja ide pa fund me të, por me nje ndryshim që mua nuk më pëlqen...

Fashion Food 1

Fashion Food inspiruar nga Zuhair Murad- Donuts roz me sheqerka

  Golden Globes personlishtë më pëlqen shumë dhe isnpirimin e kam marr pikërishte nga stilisti im i preferuar i fustaneve Zuhair...

Fashion Food 3

Fashion Food inspiruar nga Tegin Fashion House – Donuts, petulla amerikane

  Më në fund erdhi dita të postoj recetën e  këtyre petullave kaq të kërkuara nga ju. Për mua ishte një inspirim nga...

AD680A59-1719-496B-855F-80F732FD2961

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri me kakao

  Edhe këto biskota një trinbutë për Ferragamo-n dhe koleksioni e tij “all stripes” një dashuri, stil minimal dhe...

IMG_4764

Krepa “light” me miell orizi

Me shijen delikate, këto krepa do bëhen nga ky postim e tutje të preferuarit për mëngjesin tuaj ose zemrën e pasdites. Mund ti...

IMG_4782

Tiramisù si pastiçierët

  Sa here e keni provuar në  restorante e pastiçeri këtë ëmbëlsirë e asnjë recetë që keni provuar në shtëpi...

IMG_4658

Sfoljatë me banane, krem djathi dhe çokollatë

  Për mëngjesin tuaj të Valentinit kjo recetë mund të jet një ide por dhe një ëmbëlsirë për pasdite për të shoqëruar...