Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , , ,

Fashion Food 3

Fashion Food inspiruar nga Tegin Fashion House – Donuts, petulla amerikane

  Më në fund erdhi dita të postoj recetën e  këtyre petullave kaq të kërkuara nga ju. Për mua ishte një inspirim nga...

IMG_4764

Krepa “light” me miell orizi

Me shijen delikate, këto krepa do bëhen nga ky postim e tutje të preferuarit për mëngjesin tuaj ose zemrën e pasdites. Mund ti...

IMG_4382

Biskota me kakao dhe liker Marsala

    Dhe si ditët e fundit të vitit nuk mund të mos mbylleshin me recetën e këtyre biskotave. Likerin Marsala duhet ta gjeni...

IMG_4362

Biskota me copëza çokollate

Nuk quhen Krishtlindjet pa biskota të çdo lloji, shije dhe forme. Nuk quhet të kalosh pushimet e Krishlindjeve në shtëpi pa...

IMG_4356

Biskotat kallam sheqeri

Nuk janë tjetër vetëm një brum frolla me dy ngjyra të përdredhura, mision që me shumë dëshirë mund ta bëjnë fëmijet tuaj. Unë...

IMG_4250

Melomakarona

  Për këtë recet duhet të falenderoj vajzat te faqa ime në Facebook që më dhan recetën. Të gjitha pak a shumë të njëjtë e...

IMG_4151

Biskotat e Babagjyshit të Vitit të Ri

Aq shumë biskota ka ngrën babagjyshi me kanell e xhenxhefil sa kur te vi te shtëpia  juaj të sjelli dhuarat sdo ti preki fare me...

IMG_3513

Strudel me petё byreku

Vjeshta i ka kёto tё mira, ushqim tё ngrohtё tё shijshёm dhe plot arom. Strudeli im ёshtё supёr jo pse e kam bёrё unё por...

IMG_3289

Tortë e kthyer me pjeshkë

Pjeshkët!  Fruti im i preferuar verorë. E dua shumë erën dhe shijen e tyre sidomos në këto tortat e thjeshta mëngjesore. Kjo torte...