Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, ,

IMG_6116

Byrek role me hithra dhe djath të bardhë

  Vetem unë mund të emocionohem përpara një byreku të tillë. Era e mirë që mori shtëpia teksa piqej,  me kujtonte kohën kur...

DSC_0040

Dredhanikë me qep të njoma dhe djath

Ja këto janë ato gatime që mua më kujtojn shtëpin. Gjyshen që i shtyp qepët me dorë për mos i skuqur dhe më mëson si të hap...

IMG_6941

Byrek me qep dhe domate

    Dhe mbas postimit të taratorit sot si ditë e diel bëra një byrek me domate mëqë dhe domatet pak nga pak po na...

tortino salato

Byrek me Lepjeta

PERBERSIT: 1 pako pete te thata per byrek 1 kg lepjeta 4 qep te njoma vaj ulliri 50 gr gjalpe i shkrire 200 gr djath i bardhe 1  vez kripe...

dredhanik

Dredhanik me mish te grirë

PERBERSIT: 500 gr mish të grirë viçi 1 kokerr qep e madhe pak kripe pak piper i kuq pak rigon 1 pako me peta byreku  (të vetmen gje qe...

tortino di pasta a filo con latte e burro copy

Byrek me qumësht dhe vezë

PERBERSIT: 1 pako me peta byreku 3 vezë 500 ml qumësht 50 gr gjalp pak kripë PERGATITJA:   Piqini pak sipër sobës petët që do...