Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

IMG_3649

Bukë mëngjesi me kos grek dhe fiq

Më në fund i erdhi radha dhe kësaj recete. E cila në faktë është shumë e thjeshtë dhe po se prezantuat në këtë mënyrë,...

IMG_3552

Bukë të thekërisura për supë dhe sallata

  Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këto kubikë të vegjël kërc. Të aromantizuara me shije...

IMG_5524

Bukë thekre me arom borziloku

Më pëlqejnë bukët e zeza të mbushura plotë me fara të ndryshme plot me shije dhe aroma. Sot eksperimentova me disa shije të reja...

IMG_5208

Bukë të vogla integrale

 Janë shumë praktike sidomos për kë merrë  bukë me vete në punë apo  për t’ua dhënë fëmijve me vete në shkollë. Unë...

IMG_9665

Bukë lepurushi

Me këtë bukë do bëni të lumtur fëmijet tuaj. Jo vetëm për shijen e saj që e lyer me gjalpë dhe marmalat është e mrekullueshme...

IMG_9463

Bukëvale me sheqer

Sa nga ju e kujtojnë këtë pjatë që gjyshet na i jepnin me zorë para se të shkonim në shkollë? Era e gjalpit të karamelizuar që u...

DSCN9916 panini 2

Panine me Borzilok dhe stika pishe

PERBERSIT: Per 8 persona 500 gr miell 00 4 luge  vaj 250 gr uj 2 luge fara pishe 50 gr borzilok 25gr maja birre krip pak sheqer djath...

buke fshati

Bukë fshati

  Shpeshë here kur jetone jashte vendit tende jane pikerishte ushqimet e atij vendi qe te mungojne me shume sigurishte pas familjarve...

panne kamut e mais copy

Buke me miell Misri dhe Kamut

[no-explanation]Mielli [/no-explanation]Kamut ,Khorasan (Triticum turgidum nenfamilja e  Turanicum) mark e regjistruar mielli amerikan i...