Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

tag:, ,

IMG_6116

Byrek role me hithra dhe djath të bardhë

  Vetem unë mund të emocionohem përpara një byreku të tillë. Era e mirë që mori shtëpia teksa piqej,  me kujtonte kohën kur...

IMG_2817

Tartë me perime

  Një tartë e shpejtë me perimet verore video receta  e rradhës.     200 gr. domate të vogla 100 gr. djathë pice 1...

IMG_2371

Burger Buns – bukë hamburgeri

  Kjo është receta më e mirë për këto panine që gjëndet vërdallë në internet. E testuar shumë herë nga unë dhe ja ku e...

IMG_9994

Fokaçe integrale me domate të vogla

Sa më pëlqenë kjo recet sepse është e shëndetshme dhe me shumë shije. Për raste të veçanta mund ta përgatisni si mes tavoline...

DSC_0105

Brusketa me brumë pize

Kush e adhuron picën natyrishtë që do adhurojë dhe këtë recet. E përshtaçme për një antipastë për të filluar darkën, ose për...

brumi per pizza

Brumi për pica

  Është fare e thjeshtë të përgatisesh picën në shtëpi po aq e thjeshtë është të krijosh dhe brumin për të. Me teknikën...

IMG_5208

Bukë të vogla integrale

 Janë shumë praktike sidomos për kë merrë  bukë me vete në punë apo  për t’ua dhënë fëmijve me vete në shkollë. Unë...

IMG_7708

Pite te mbushura

Kto pite i përgatis shpesh në ditët e dimrit për të ngrën mëngjes.Nuk thithin shumë vaj dhe brumi i tyre është tepër i shijshëm...

images

Brumi Frolla

Pasta frolla ose ne gjuhen shqipe pasta Flora eshte nje ndere bazat kryesore per pergatitjen e embelsirave sidomos krostatave por jo...