Search
E martë 19 Shtator 2017
  • :
  • :

tag:, , ,

AD680A59-1719-496B-855F-80F732FD2961

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri me kakao

  Edhe këto biskota një trinbutë për Ferragamo-n dhe koleksioni e tij “all stripes” një dashuri, stil minimal dhe...

7C497BE2-F49B-416D-9559-6414CB8A4C19

Fashion Food inspiruar nga Ferragamo – Biskotat kallamë sheqeri të kuq

A ka më bukur të inspirohesh nga ky koleksion i Ferragamos dhe të  krijosh për rastin këto biskota që varen në pemë. Pak vonë...

IMG_4382

Biskota me kakao dhe liker Marsala

    Dhe si ditët e fundit të vitit nuk mund të mos mbylleshin me recetën e këtyre biskotave. Likerin Marsala duhet ta gjeni...

IMG_4362

Biskota me copëza çokollate

Nuk quhen Krishtlindjet pa biskota të çdo lloji, shije dhe forme. Nuk quhet të kalosh pushimet e Krishlindjeve në shtëpi pa...

IMG_4356

Biskotat kallam sheqeri

Nuk janë tjetër vetëm një brum frolla me dy ngjyra të përdredhura, mision që me shumë dëshirë mund ta bëjnë fëmijet tuaj. Unë...

96C91090-F418-498F-8B80-B7EC68D835C4

Fashion Food inspiruar nga Sonia Rykiel – Biskota me mjaltë, karafil dhe portokall

Sonia Rykiel për të gjithë ju që nuk e njihni ka qënë një stiliste dhe shkrimtare franceze. Vdiq në 25 gushtë të këtij viti dhe...

IMG_4250

Melomakarona

  Për këtë recet duhet të falenderoj vajzat te faqa ime në Facebook që më dhan recetën. Të gjitha pak a shumë të njëjtë e...

IMG_2283

Biskota të kripura me kuinoa, bullgur dhe bizele

Kjo recet është e mirë si për ju dhe fëmijet tuaj. Natyrishtë për ata, hiqni specin djegës. Shërbehen si antipastë, si një...

IMG_1083

Biskotat e festave

Aman mi goca amani se njeriu çfarë nuk bënka për pemën e Vitit të ri. 😛 Sot unë u ngrita me mëngjes për të përagatitur këto...