Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Sot Gatuan Luljeta Myzyri

12544221_527519580759891_386756136_o

 

Pandispanjë

 

Një ëmbëlsirë e thjeshtë për tu përgatitur dhe shumë e lehtë për organizmin!

Duhen 7 kokrra vezë fshati

350 gr miell 

300 gr sheqer 

gjysëm  luge kafe sode ose 1 pako pluhur pjekës,

për sherbetin 1.5 lt ujë dhe 1 kg sheqer, pak leng limoni, pak vanilje

Fillojmë ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat, rrafim të bardhat derisa të mos biene nga ena, në një enë tjetër rrahim të verdhat me sheqerin derisa të bëhen si shkumë, i përzjejme së bashku dhe fillojmë hedhim ngadalë miellin e përzjere me sodë ose pluhurin pjekës. E hedhim në një tavë të lyer me gjalpë dhe e pjekim në furrë në 180°C për afro 40-50 minuta.Kujdes! Furra nuk duhet hapur 30 minutat e para sepse ëmbelsira ulet.

Përgatisim sherbein me 1.5 lt ujë dhe 1kg sheqer, e ziejme për disa minuta nuk duhet të behet një shurup shumë i trashë në fund shtrydhim gjysëm limoni hedhim dhe vanilje. Ju bëftë mirë!

Foto dhe receta nga Luljeta Myzyri.