Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Smoothie jeshil

IMG_1511

 

Një recet e thjeshtë për një pije shumë energjike dhe plot vitamina. 

 

Perberesit 0

 

 

1 mollë jeshile

2 kivi

1 dardhë

1 dorë spinaq

300 ml. qumësht

2 lugë mjaltë

një dorë me mana kineze

pakëz kanell

 

Pergatitja

 

 

 

Qëroni dardhën, mollën, kivin dhe pritini në copa të mëdha, vendosini të ngrinë. Po spatët kohë të prisni derisa të ngrijnë mund të përdorni disa copa akulli.

Tani vendosni të gjithë përbërësit e thatë në një përzierës, për ju që si keni ngrirë fusni brënda dhe disa copa akulli dhe shtoni sipër qumshtin, mjaltin dhe kanellën. Jepini  një të bluar derisa të keni një krem shkumoz.

Shërbejeni të ftohtë me mana kineze sipër.

Ju bëftë mirë 🙂

 

 

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 2 Vleresime
nga Silva per Smoothie jeshil

Shume e mire, flm per receten !

nga Suada per Smoothie jeshil

👌🏻 Great smoothie