Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Si të jesh në formën më të mirë para një eventi të rëndësishëm

morning-routine-720x294

Përpara një eventi të rëndësishëm përveç evenimentit  që do ndodhi ne femrat mendojmë më së shumti si të jemi në formën tonë më të mirë, të veshura bukur, por mbi të gjitha të qeta me një lëkurë perfekte dhe pa rrath në sy. Dhe të zbukurohesh duke fjetur është e mundur por para se të flini duhet të ndiqni një ritual të thjeshtë për të pasur lëkurën perfekte, të ndjeheni të qeta dhe mbi të gjitha në formë.

Së pari bëni një banjë e gjatë në vaskë me kripërat dhe aromat  tuaja të preferura. Ndërkohë që në fytyrë mbani një maskë hidratuese dhe në rrathët e syve tranguj të ngrirë.

Pas banjës hidratoni lëkurën e trupit dhe të fytyrës me masazhe relaksuese.

Rregulloji  flokët me modelin tuaj të preferuar.

Flini në çarçafë të larë dhe mundohuni të bëni të paktën mbi 8 orë gjumë, kështu që shtrihuni herët.

Pini një çaj relaksues me finok, melisa, kamomil ose trëndafili por dhe çdo çaj tjetër nëse këto nuk ju ndodhen. Pini dy gota të mëdha me ujë lexoni sikur një faqe të librit që keni në dorë sa të shkëpusni mëndjen nga evenimenti i nesërm.

Këto ishin disa këshilla të vogla por shumë efikase, shihemi në postime të reja 🙂