Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Scrub(skrub )per trupin

scrub-corpo-estivo

Kur e pergatita per here te pare kete scrub (skrub) kurre nuk e mendoja qe do funksiononte kaq mire.Une e aplikoje nje here ne jave para se te bej dushe ose gjate tij dhe jo vetem heq qelizat e vdekuar te lekures por ndihmone ne qarkullimin e gjakut.

PERBERSIT:
1 lugë  kakao e zeze pa sheqer sheqer
1 lugë  krip e trash

1 luge krip e holle

1 lugë sode
3 lugë vaj ulliri (ose  mund të përdorni vaj bajame)
PERGATITJA:
Perzjeni kakaon, kripërat dhe soden e bukës, pastaj shtoni pak nga pak vajin dhe përzieni mirë. Aplikojeni në trup duke e masazhuar mirë për 10 min.Bëni dush normal dhe me pas do te shikoni që lekura e trupit do te jete e butë dhe me shkëlqim.Pastaj aroma që kakao lë ne trup është e mrekullueshme.
  • Rina

    adda keto luget te medha apo te vogla

    • Pershendetje Rina.Behet fjale per luge te medha dmth per luge gjelle.