Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Sallatë me thjerza, patëllxhanë dhe borzilok.

IMG_5951

 

Një sallatë e thjeshtë freskuese për ditët e nxehta, ideale për tu marr në punë. Për ju që doni të humbni pesh është perfekte pasi të ngop ska shumë kalori dhe është e pasur plot me vlera ushqimore.

 

Perbersit per 4 persona

 

 

1 gotë thjerza të lëna më parë në ujë të ftohtë për 1 orë

2 patëllxhanë

2 thelpinjë hudhra

Disa gjethe borzilok

Pak vaj ulliri për skuqje

Pak kripë

Pak piper të zi

1 spec djegës të freskët

Për marinimin

2 lugë kos

1 lugë mustardë

1 lugë lëng limoni

2 lugë vaj ulliri

Pakëz kripë

 

Pergatitja

 

 

 

Vendosni thjerzat të ziejnë në ujë me kripë për 15 minuta. Kullojini. Prisni patëllxhanët në feta të holla dhe skuqini me pak vaj.

Thithjani vajin e tepërt me letër kuzhine, kriposini, piperosni dhe spërkatini me hudhra të grira imët.

Vendosini thjerzat në një pjatë servirje, vendosini sipër dhe patëllxhanët e e skuqur, shtoni specin djegës të prer hollë, gjethet e borzilokut, kriposini, piperosini.

Bëni një marinaturë duke përzier kosin me mustardën, kripë, lëngun e limonit dhe vajin. Shtojeni sipër thjerzave, përzijini dhe shërbejini.

 

 

IMG_5949

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime