Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Sallatë me karrota

IMG_4022

Karrotat janë shumë dietike të konsumuara të gjalla, gati të gjithë këshillarët e ushqimit e rekomandojnë në dietat e tyre. Sot po ju sjell një version të saj ashtu siç më pëlqen mua më shumë.

 

Perberesit 0

 

karrota

1 fimon

1 dorë  ullinjë

pak kripë dhe piper të zi

vaj ulliri aq sa mjaftonë

uthull balsamike

Një grushtë fara mikse, përberjen e gjeni dhe të gatëshme

Pergatitja

 

 

 

Grini Karrotat në rende të trash dhe vendosini në një  sallatier ku do ta marinoni me kripë, piper pak vaj ullir dhe lëngë limoni. Shtoni disa ullinjë sipër, feta limoni, përzijeni me farat mikse pak uthull balsamike dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë 🙂