Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Qofte me thjerza, spinaq dhe brokoli

IMG_4513

Këto qofte jan kaq të mira sa ju sdo ta besoni fare me çfarë janë bërë. Me kaq pak përbërës mund të arrihet një shije kaq e mirë. Unë përdora thjerzat e zeza por ju mund të përdorni kë të dëshironi, ato normalet ose të kuqet për të pasur dhe kontrast ndërmjet ngjyrave.

 

Perberesit 0

 

 

Për 20 qofte

1 gotë plot me thjerza të miat të zeza

dy duar me spinaq

gjysëm koke brokoli të vogël

gjysëm qepe të ëmbël

2-3 thelpinjë hudhra

1 lugë të vogël kripë

piper të zi

një tuf e vogël majdanoz

2 lugë vaj ulliri

një dorë ullinjë pa bërthamë

Pergatitja

 

 

 

 

 

IMG_4514

 

Vendosni thjerzat të zjejnë per 15-20 minuta sa të jenë zbutur mirë. Me pas lërini të kullojnë derisa të përthahen.

Vendosni në blender ku do të shtoni dhe të gjithë përbërësit e tjerë. Bluajini në maksimumin e shpejtësis derisa masa të jetë një brumë i lidhur mirë, nëse ju duket shumë e ujshme që nuk jua merr mëndja që formohen qofte shtoni një lugë galet.

Pasi e keni brumin në përbërjen që e dëshironi formoni me duart e lyera pak me vaj qofte pak të shtypura. Vendosni në një tavë me letër furre poshtë dhe piqini në furrën e ngrohur më parë në 200°C për 20 minuta.

Lërini të ftohen dhe shoqëroini me një sallate stine si një vaktë vegjetarian i lehtë. Ideal për tu marr me vete në punë.

 

 

 

IMG_4515

 

 

 

 

IMG_4522

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime