Search
E premte 20 Tetor 2017
  • :
  • :

Produkte bio për fytyrën -pjesa e parë

Unë nuk e përdor shumë make- up sidomos kremin pudër. Jo se kam gjë kudra atyre që lyhen por fal Zotit dhe kujdesit të përditshëm kamë një lëkurë të shëndetëshme me një tonalitet të errët dhe ndonjë njollë apo akne mujore nuk bien në sy. Por në dimër fondotinta nga i ftohti i madhë të mbron lëkurën dhe unë e përdorë pak më shpesh se në stinët e tjera. Sot do ju flas për këto produkte që i gjeni në website Bio Vegan Shop. Jan make- up bio,  pa silikone ngjyrues artificial dhe shëmtira të tjera të këtij tipi.

IMG_6182

Fondotinta që mua më pëlqen më shumë është “So bio Etic” e cila ka tre tonalitete bazë.  o4 është më i errët, hapet kollajë në fytur dhe për veç së fondatintës kjo firm ka dhe “bb cream”  e cila kryen 5 funksione. Hidratues, shkëlqyes, mbrojtës ndaj rezeve UV dhe ushqyese. I bërë me qumësht gomarice për të lën fytyrën edhe me të butë.

Nuk lë ato njollat nëpër rroba dhe ka profum të këndshëm. Mbulon mire çdo llojë papërsomërie që mundë të keni në lëkurë.  Këshillohen shumë për fytyrat e reja dhe reziston deri në 12 orë. Unë personalishtë nuk e ndrojë më.

 

IMG_6187

Pudra e avrilit uniformon mirë. Ka një ngjyrë të lehtë në pjeshk dhe e përthahet mirë. Shpesh herë e përdorë vetëm për të uniformuar lëkurën pa i vën fondotintën poshtë por vetëm një krem hidratues që e lej të  përthahet mirë nga lëkura dhe pastaj me ndihmën e një peneli modeloj kontornet e fyturës.

 

Fardi “So Bio Etic” ka një ngjyrë të lehtë në rozë salmoni dhe është ideal për një make-up të leht për ditën. Përthithet mirë nga lëkura dhe nuk krijon efektin e mollëzave të Hajdit  😛

 

IMG_6189

Kurse BB Crem i mësipërme e firmes Naturado  është e pëbërë nga acidi  ialuronik për të luftuar shenjat e para të moshës.

Këtë e përdor më rallë , ka një ngjyrë perfekte dhe përshtatet shumë mirë me ngjurën time të lëkurës. Mbasi lëkura e thith ai natyralizohet me lëkurën dhe duket sikur ske asgjë. Pratikishtë nuk e ndjen që je lyer me fondotintë. Përbërësit siç e thashë dhe me sipër jan natyral dhe kjo është më e rëndesishmja.

Këto jan dhuratat që ja bëra vetes  për festa.

Shihemi në postime të tjera  🙂