Search
E enjte 21 Shtator 2017
  • :
  • :

Mirë se erdhe 2016!

IMG_1076

 

Si çdo fundëviti dhe këtë postim të fundit po ju lë me përmbledhjen time të sygjerimeve për pjata që do ju duhen për darkën e 31-shit.  Po ju vë dy përmbjedhje atë të mishit dhe të peshkut, vetem ju ngelet të vendosni, ti printoni recetat për ti pasur me pas në momentin që do ju duhen. Po ju sygjeroj pjatat e reja të këtij viti dhe nëse doni diçka të shkuar sju ngelet tjetër vetëm të kërkoni te kategoria menu festive për tju dal përmbledhja e 2015. Dhe këtë vitë do ju këshilloja të përgatisni gjëra që nuk kërkojnë shumë punë për të ndenjur më pas me miqt tuaj dhe ta shijoni dhe ju festën. Shumë gjëra përgatitini ditë më parë për ti pasur pastaj në momentin që ju duhen. Përzgjidhni antipasta të ftohta, tava që duan shumë pak punë e mnbushni tavolinën më parë me përgatitjet tuaja për mos humbur kohë në momentin e fundit.  Më pas nxitoni te parukierja  juaj për ti kushtuar vëmendjen kryesore vetes sepse e meritoni. Keni punuar një vitë të gjatë dhe pak shplodhje e përkëdheli e meritoni.

Po ju lë me menun  për tu lexuar sërishtë me postimin e fundit për këtë vitë 🙂

 

Antipasta:

Pjatancat:

Ëmbëlsirat:

 

Menuja e peshkut:

Antipastat:

Pjatanca:

Ëmbëlsirat:

Gëzuar!

PS: nëse keni dëshir mund të gatuani dhe ndonjë pjatë të parë por ato ju hanë shumë kohë ndaj s’ua sygjerova. Gjithsesi në blog gjeni plot te kategoria “pjatat e para” mos harroni që një mori recetash gjeni dhe te libri im, Jeto Dashuro Ushqehu.

 

 

 

Vlersoni Receten
1
2
3
4
5
Vlerso
     
Anullo

Vlersoni Receten

Vleresimi Mesatar:  
 0 Vleresime