Search
E mërkurë 18 Tetor 2017
  • :
  • :

Maska e Flokeve Lush

lush

 

Po ju shkruaj per kete produkte per te gjithe ju femra qe keni mundesi te dilni jashte vendit pasi ne Shqiperi ky produkte nuk ekziston.Eshte teper fantastike dhe kushtone fare pak per mrekulline qe bene.Eshte nje maske e fresket flokesh e pergatitur me produkte te thjeshta shtepiake por qe e ben mrekullishte punen e saje per floke te sfibruar dhe teper te thate.Ja me cfare perbehet kjo maske e fresket flokesh.

Capelli d’angelo “floket e engjellit”  quhet kjo maske dhe eshte shumë ushqyes për flokë të thatë dhe të dëmtuara , i  lë ata të butë , me shume  shkëlqim dhe më të disiplinuar sesa zakonisht.
Përmban Pimento dhe njihet si  anti – plakje, vezë dhe uthull balsamike për të ristrukturuar flokët , banane per ti bere me te lehte,avokado dhe vaj ulliri per ushqyerje. Lanolinë e cila , përveç vitaminë F , ushqen dhe mbron flokët nga agresioni i agjentëve të jashtëm.
Një vazo kushton 12,95 € për 225 gram të produktit .
Mua  vazoja  me  zgjat një muaj dhe një javë që kam floke te gjatesis se mesme por ajo që unë duhet të them duke uluritur eshte që unë më në fund gjeta një produkte që është me vlerë , i cili bën punën e vet si duhet, dhe lë flokë me shkëlqim , te butë si mendafshe..Dhe me emrin i kane rene pikes.Floket e engjellit. .
Aroma e saje duke qenë një produkt të freskët i  bërë me dore, mund të ndryshojnë nga një vazo  në një tjetër . Vazoja ime kishte erë më së shumti te kanellës dhe rosmarinos. Nuk e ndjeni  erën e vezës dhe  në përgjithësi aroma eshte  lehtesishte e durueshme dhe  pothuajse e këndshme .
Unë jam e kënaqur që e bën çdo gjë ajo premton.

Po ju le linkun ku munde te gjeni produktet Lush dhe adresen e dyqaneve.Ju keshilloj vertete.

www.lush.com/